O NÁS
Od nás pre Vás

Naše životy sú hektické  a niekedy až chaotické. Dnešný človek nemá poriadne na nič čas. Poriadne sa najesť, stíhať termíny, niekedy aj rodinu. Jedna z mála príležitostí, pri ktorej si dovolíme vypnúť, býva kúpeľ. Nie je to len očista tela, ale aj mysle, od všetkých starostí.  A v konečnom dôsledku i duše, ktorá vtedy zažíva odopieranú voľnosť. A kedže sa všetky tieto aspekty toho, čo nazývame "byť človekom", prelínajú, je dôležité začať od toho hmotného. Tým je telo. Uvoľnené svaly po horúcom kúpeli, hladká pokožka zbavená všetkých stresových emócií v pote, starosti ktoré sa odplavujú spolu so starou kožou -  to je kúpeľ, ktorý si zaslúžime. Prečo ho však ešte nevylepšiť?

Táto otázka dala vzniknúť idei  ručne robených prírodných mydiel Zappanel, a ďalším výrobkom, ktoré potešia vašu pokožku aj ducha.Kde? Na úbočí Malých Karpát, v poslednom útočisku pravej prírody na západnom Slovensku. Dobiedzala, lákala nás a my sme ju prijali aj s jej filozofiou.

Pohladenie kože, aby mohla dýchať, cítili sa mladá a svieža ako jarná kyprá zem.

Odfúknutie všetkých mrzutostí  ako keď nezdolný víchor z kopcov sfúkava staré, odumreté lístie.

A nakoniec...

Príchod majestátneho pokoja, tak ako ho len hory vedia samy prežívať.

A prečo Zappanel? To nikto nevie, Karpaty tak povedali...

Prírodné mydlo - domáce mydlo - ručne robené mydlo. Mydielka. Naše mydielka voláme mydielkami nie preto, žeby boli maličké. Skôr každé jedno berieme ako naše dielko: uvarene, vyformované či ukrojené, zabalené a nazdobené. S každým mydielkom, ktoré si nájde svojho spokojného užívateľa, ktorému sa páči jeho vôňa, konzistencia a účinky, rastie aj naša radosť.

Mydielka varíme z rastlinných olejov. Pridávame do nich bylinky, koreniny, esenciálne oleje tak, aby každé mydielko  nielen umylo telo, ale aj napr. poriadne vydezinfikovalo kožu, zjemnilo ju, prekrvilo, rozvoňalo kúpelňu a tak uvoľnilo aj myseľ a ducha.

Naše mydielka sú  „vegetariánske“, teda pri ich výrobe nepoužívame živočíšne produkty, pri ktorých získavaní by trpeli zvieratká. Mydielka nikdy neboli testované na zvieratkách. Aj keď jedno zvieratko otestovalo naše škoricové mydlo, a dalo si  aj  z kozieho mlieka. Bol to náš pes Tobin, ktorý ukradol vzorku a zožral ju. Nič sa mu nestalo.

YzQ2OWIwO